Za darmo to nawet w mordę nie dają.


Moje biurko jest tak satysfakcjonująco ułożone w przestrzeni pokoju, że sobie nawet nie wyobrażacie. W ciągu dnia mam mnóstwo światła i żadne zachmurzenie nie jest mi straszne. Odkąd zaczęła się jesień parapet okrył się dziesiątkami świeczek, co jeszcze bardziej umila mi czas. I najważniejsze- widzę wszystko co dzieje się tuż przed moim blokiem. Wyspecjalizowany monitoring.

Wczoraj wieczorem zauważyłam, że ludzie co jakiś czas podchodzą do pewnego białego samochodu. Częstotliwość była na tyle zastanawiająca, że postanowiłam się przyjrzeć. Okazało się, że kierowca stanął na łączniku między chodnikiem a pasami dla pieszych. Co ciekawsze, każda z podchodzących osób zostawiała liścik za wycieraczką.

To co tam było napisane mogę sobie niestety tylko wyobrazić, ale mam na tyle starannie dobraną wyobraźnię do spraw rzeczywistości, że doskonale domyślam się co w nich było i naprawdę nie chciałabym się znaleźć na miejscu właściciela pojazdu.

Moja wyobraźnia czasem sięga rzeczy dość dziwnych i zapomnianych. Pamiętacie taką przyjemną, ckliwą animację krótkometrażową "Paperman"? Ja pamiętam. I w głowie mam tą scenę gdy wszystkie kartki papieru nagle uleciały w powietrze. Gdyby kierowca podniósł swoją wycieraczkę w chłodny i wietrzny dzień wyglądałoby to całkiem podobnie.

Groźby zalałyby Kraków, choć w sumie...

Z drugiej strony- dobrze, że trafiło na ludzi z kartkami w torbach, a nie np. maczetami. Co by to było, gdyby ów właściciel wrócił po swój samochód, a przed nim spotkał grupę Tomków Oświęcimskich z wkurzonymi minami? Miałabym za oknem sceny jak z "Krwawego sportu", albo innych "Pił".

Fakt faktem, w dzisiejszych czasach za wszystko trzeba srogo zapłacić. Masło, mięso, nawet za litrową butelkę wody. Reakcja społeczeństwa na zachowanie kierowcy była więc (według mnie) strzałem w dziesiątkę. Za darmo to dziś nawet w mordę nie dają, choć w tym przypadku to może i lepiej...

PS: Zamęczam pewnie tymi zmianami i przechwałkami, ale Sylwia wykonała mi logo i powinnam jej bardzo, bardzo podziękować!


ZMIEŃ PUNKT WIDZENIA, ZCH. 

Comments