Jak zbudować zdrową relację bez odpowiedniego wzorca?


Budowanie związku bez podstaw to najtrudniejsze zadanie jakie możemy dostać od życia. Można się przygotowywać wiele lat, czytać książki, oglądać romantyczne filmy. I co? I nic! Każdy człowiek jest inny, a co za tym idzie- każda więź między ludźmi będzie różnić się od poprzedniej czy następnej.

Ja miałam wiele prób zbudowania dobrego związku. Nigdy nie widziałam prawdziwej długoletniej miłości. Nikt nie pokazał mi jak ma wyglądać zgodne małżeństwo. Nie miałam możliwości obcować ze szczęśliwymi związanymi ze sobą ludźmi.

Myśląc nad samym tematem stwierdziłam, że nawet mi dobrze by zrobiło przeanalizowanie go w dość dogłębny sposób. W związku z tym wywnioskowałam kilka najważniejszych punktów jakie mogą być nam pomocne w tworzeniu podstaw potrzebnych do zapoczątkowania prawdziwej uczuciowej relacji. 

1. Naturalna piękność.

Nie udawaj! Nie przesadź! Wokół nas każdego dnia widzimy zdjęcia kobiet nadmiernie o siebie dbających, albo mężczyzn, którzy bardziej boją się zmarszczek niż ja. Jestem pewna, że każdy z nas szuka tak naprawdę tylko uczucia! Które niestety wiąże się przede wszystkim z pierwszym wrażeniem. Dbajmy o siebie, ale nie pozwólmy na to, aby nasze ego przewyższyło komin naszego domu, czy bloku. W razie drugiego przypadku powinniśmy się już zdecydowanie zacząć martwić. 

2. Nic na siłę!

Pozwolę sobie tu tylko zapisać pewien krótki, ale idealnie skonstruowany cytat: "nie płacz za kimś, kto nie płacze za tobą". 

3. Przyznaję się, popełniłam błąd.

Bardzo ważne jest zauważanie swoich pomyłek, przyznanie się do nich i przeproszenie. Schowanie swojej dumy do kieszeni może pomóc wam zrozumieć czego druga osoba pragnie od związku. Analizuj kłótnie, ich przyczyny, przebieg i skutki. To może wydawać się śmieszne, ale w swojej zabawności jest również przydatne. 

4. Intymność.

Nie bój się otworzyć! Ale potem, po czasie, po zdobyciu zaufania i obycia się z nim. Niestety z własnego doświadczenia wiem, że poczucie bezpieczeństwa i otwartość nie powinny iść ze sobą w parze. 

5. Kto pyta nie błądzi.

Dowiaduj się, chciej wiedzieć więcej. To nie grzech! Wszystko jednak z umiarem- tak jak to było z makijażem. 

Tworząc związek musimy liczyć się z tym, że tej drugiej osoby nie znamy, a samo zapoznanie się z jej charakterem i prawdziwym zachowaniem może potrwać wiele lat. Potem to może się wszystko skończyć. Jesteśmy tylko ludźmi, przyszłości nie przewidzimy. 

I to właśnie dlatego powinniśmy cieszyć się teraźniejszością.


ZMIEŃ PUNKT WIDZENIA, ZCH.

Comments